Jak zadbać o skórę po wakacjach?

Jak zadbać o skórę po wakacjach?

Jak zadbać o skórę po wakacjach?

Lato to czas wakacji, urlopu i wypoczynku. Każdy wolny czas lubi spędzać inaczej. Jedni zasiadają z książką w ogrodzie. Drudzy wyjeżdżają nad morze i tam korzystają z pięknej pogody i ciepłych dni. Natomiast niektórzy wolą aktywny odpoczynek i wtedy wyruszają na różnego rodzaju wycieczki. Jednak niezależnie od tego, jak ten beztroski okres jest wykorzystywany, to w każdym momencie spędzonym na zewnątrz, ciało narażone jest na silne działanie promieni słonecznych. Wakacje się skończyły, warto więc teraz zadbać o regenerację skóry.

Co dzieje się ze skórą, która narażona była na nadmiar słońca?

Większość osób chętnie korzysta z uroków lata i stara się przebywać na słońcu tak długo, jak to możliwe. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że ekspozycja ciała na promienie może znacznie uszkodzić skórę. Przede wszystkim skóra znacznie się wysusza. Nadmiar ciepła i brak odpowiedniego nawodnienia to główne przyczyny wysuszenia. Ponadto na cerze pojawiają się przebarwienia, zaskórniki, a nawet stany zapalne. Dlatego podczas przebywania na słońcu ważne jest smarowanie ciała kremami z filtrem UV, które natłuszczają skórę i znacznie ograniczają nadmierne wydzielanie wody z organizmu.

Jakie zabiegi stosować, aby skóra szybciej się zregenerowała?

Promienie słoneczne to zmora dla skóry, więc należy o nią odpowiednio zadbać, żeby jak najszybciej wróciła do znakomitej formy.

Pierwszym krokiem jest usunięcie martwego naskórka. Proces ten odbywa się poprzez złuszczanie. Do tego zabiegu można zakupić gotowe peelingi bądź przygotować je samemu w domu. Istnieje również możliwość skorzystania z profesjonalnego złuszczania martwego naskórka w salonie kosmetycznym.

Do peelingu lepiej wybierać delikatne kosmetyki, które nie podrażniają już zmęczonej skóry.

Po procesie złuszczania trzeba rozpocząć nawilżanie i odżywianie skóry. Do nawilżania świetnie sprawdzą się tłuste kremy i balsamy. Jeśli będę to kosmetyki z witaminami, to pomogą również odżywić skórę.

Ponadto na twarz zaleca się stosowanie maseczek pielęgnacyjnych. Zapewnią one nie tylko odpowiednie nawilżenie, ale także spowodują, że cera znacznie szybciej się zregeneruje i odpocznie.

Daj komentarz