Tajniki koloryzacji włosów

Tajniki koloryzacji włosów

Fryzjer to ceniony profesjonalista, a fryzjerstwo jest jego zawodem. Wykonuje proste oraz wymyślne fryzury, jest w swojej dziedzinie artystą. Panie i panowie przynajmniej raz w miesiącu odwiedzają takiego eksperta, dbając o dobre samopoczucie. Piękne uczesanie to podstawa i pełne zadowolenie.

Jakie są metody koloryzacji?

Obecnie istnieje wiele metod koloryzacji: farbowanie, pasemka, balejaż. Dwie ostatnie powoli odchodzą w przeszłość wypierane przez nowocześniejsze sposoby koloryzacji. Pojawił się flame balayage, metoda nowoczesna i dająca dobre rozwiązania. Taka technika pozwala koloryzować cienkie pasma włosów, które przykleja się do taśm, a po koloryzacji zabezpiecza się je papierem. Pasemka zgrywają się z odcieniem pozostałych włosów. Dzięki flame boyage włosy wyglądają na lekko muśnięte słońcem. Efekt jest niezwykły, daje pewną promienność oraz wyjątkowość. Warto wykonać taką koloryzację, aby odświeżyć swój wizerunek – co ważne flame baleyage jest doskonały dla pań mających gęste i długie lub krótkie i delikatne włosy, zawsze pięknie się prezentuje i dodaje stylu każdej pani. Inną metodą jest ombre, czyli ciemna góra i jaśniejsza pozostała część włosów – taka fryzura jest doskonała dla średnich oraz długich włosów.

Czy można samodzielnie wykonać flame baleyage oraz ombre?

Nie zaleca się takiego postępowania. Znacznie lepiej jest pójść do fryzjera, który wykona profesjonalnie koloryzację. Samodzielne próby wykonania takiego farbowania sprawią, że nieudane farbowanie zepsuje wizerunek danej osoby. Fryzjer jest profesjonalistą i koloryzuje włosy zgodnie z regułami sztuki fryzjerskiej, stosując się do wyuczonych wytycznych. Specjalista zna też metodę double step, czyli tonowanie globalnego blondu, blur, potrafi też koloryzować włosy uszkodzone tak, aby nadać im zdrowy wygląd. Repigmentacja i prepigmentacja nie mają przed nim żadnych tajemnic, umie zastosować dekoloryzację kwasową, czyli rozjaśnić włosy od koloru czarnego do wyjściowego, doskonale wie, jak barwić włosy siwe, jak je przyciemnić lub nadać im odcień pięknego blondu.

Daj komentarz