Białe zęby to marzenie

Białe zęby to marzenie

Nie każda osoba ma piękne, naturalnie białe i równe zęby. Uzębienie można wyrównać u specjalisty, u dentysty i ortodonty. Wybielić zęby można w domu lub u stomatologa. Lekarz wybieli tylko zdrowe zęby, więc najpierw uzębienie trzeba wyleczyć, a dopiero później wybielić, inna kolejność nie jest możliwe. Zdrowe zęby to podstawa. Białe zęby poprawiają nastrój, pięknie się prezentują i wpływają na dobry wizerunek niejednej osoby. Zabiegi wybielania są w pełni bezpieczne oraz bezbolesne.

Skuteczne wybielanie zębów

Jeśli chcemy mieć szybko wybielone zęby to warto wybrać się do dentysty. Wybielanie zębów to podstawa, niejedna osoba jest gotowa zapłacić za taki zabieg. Słusznie, ponieważ piękne, zdrowe zęby dają pełne zadowolenie. Dentysta zleci skaling i piaskowanie zębów. Pozwolą one usunąć osad nazębny i kamień. Kilka dni po takich zabiegach wybiela się zęby, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Metod nadania bieli zębom jest kilka. Znana jest metoda systemem Beyond, która pozwala rozjaśnić zęby doskonale. Stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, aktywuje go zimnym światłem płynącym z lampy Beyond. Jest to bardzo popularna i często stosowana metoda, a pacjent po godzinie zyskuje białe zęby. Zabieg nie szkodzi pacjentowi, gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Inną metodą jest Prevdent, czyli zabieg bardzo innowacyjny, wybielający uzębienie i wzmacniający ich szkliwo. Dentysta nakłada na zęby preparat w postaci pianki. Następnie taką piankę naświetla się lampą. Metoda jest bardzo bezpieczna i sprawdza się u wszystkich, a szczególnie u osób nadwrażliwych.

Wybielanie nie jest dane raz na zawsze, co trzy lata należy taki zabieg powtórzyć. Nieraz trzeba wcześniej wybrać się na wybielanie – dzieje się tak w przypadku palaczy, osób pijących duże ilości kawy i herbaty. Pacjent sam wie, kiedy efekt znika i umawia się na wizytę u specjalisty. Może też samodzielnie przedłużyć dobry efekt używając past wybielających i rezygnując z używek niszczących biel uzębienia. Jest to wybór każdego pacjenta – postąpi tak, jak uważa za stosowne.

Daj komentarz