Stereotypy na temat wakacji

wakacje

Pomimo iż powszechnie uważa się za prawdziwy stereotyp, iż jeśli wczasy bądź urlop, to jedynie z plażą, ciepłą wodą i ogromnymi ilościami słońca, to jasne jest, iż nie dla każdego jest to szczyt marzeń. Dla nas Polaków rzeczywiście często jest to najlepsza metoda na spędzenie wolnego czasu, co zapewne ma ścisły związek z aurą, która u nas nie jest najlepsza i duża część spośród nas czuje się permanentnie niedogrzana i niedosłoneczniona. Jednakże przecież nie tylko w słonecznych i ciepłych miejscach można doskonale wypocząć.

Nawet jeśli właśnie leniuchowanie na złotym piasku i pluskanie się w cieplutkim morzu jest dla naszych zmysłów najlepszą formą relaksu, nikt nie mówi, iż musimy na tym poprzestawać i jeździć do słonecznych miejsc co roku. Warto od czasu do czasu zrobić sobie odstępstwo od tego przymusu i wybrać się nie na Wyspy Kanaryjskie, na pełną słońca i ciepła Las Palmas bądź Gran Canarię, ale przykładowo… do Austrii. Będzie to z pewnością pewna odmiana, a przecież chyba każdy spośród nas może przyznać uczciwie sam przed sobą, iż leżenie plackiem na plaży posiada również swe niedobre strony. Poza tym, jak już mamy tak dużo wyborów wyjazdów (jakich nie mieli na przykład nasi rodzice), z jakiego powodu mielibyśmy się na nie zamykać i jeździć w miejsca, w które udają się wszyscy? Turyści z innych państw często zmieniają plażowe wakacje na Karaibach na włóczęgę z plecakiem po Bawarii i oglądanie tamtejszych oszałamiających zamków bądź też udają się, niezwykle pomysłowo, w całkiem chłodne, ożywcze rejony, jak Norwegia, Islandia czy… Grenlandia.

Są to całkiem niezwykłe pomysły na wczasy, warto zatem o tym pomyśleć jeśli cenimy sobie niebanalne pomysły, chcemy rozszerzyć swe obszary wiedzy, bądź też chcemy zaimponować przyjaciołom i wyprzedzić ich w tej dziedzinie. To prawda jednak, iż takich propozycji, na przykład w biurach podróży, nie ma tak dużo jak typowych propozycji wycieczek do ciepłych miejsc, co wynika z popytu – wciąż jest ogromne zainteresowania tego typu lokalizacjami, ale można przypuszczać, iż kiedy już nieco ochłoniemy i podróże te staną się dla nas chlebem powszednim, skierujemy się w inne strony. Jeśli nie znajdziemy niczego ciekawego wśród ofert biur podróży, nic nie przeszkadza temu, abyśmy sami zorganizowali swoje wakacje w nietypowy sposób, wybierając dowolne miejsce. W dobie Internetu na pewno nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiednich połączeń bądź dokonaniem rezerwacji miejsc noclegowych, a przecież to ostatnie nie w każdym przypadku okazuje się być potrzebne, głównie w przypadku miejsc, które nie są bardzo popularne i – jako takie – posiadają zawsze wolne miejsca dla niespodziewanych gości.

Co interesujące, nierzadko może okazać się, iż te na własną rękę od początku do końca zaplanowane i zorganizowane wczasy będą znacznie ciekawsze aniżeli te, które proponują biura podróży. Jeśli jednak sądzimy, iż zorganizowanie wakacji może nas przerosnąć, możemy przykładowo poprosić o towarzyszenie znajomych, którzy są lepiej zorientowani w kwestiach turystycznych i mogą nam służyć poradą i pomocną dłonią w każdej sytuacji. Rozsądniej będzie nie porywać się z przysłowiową motyką na słońce, ponieważ przecież nie o to chodzi, aby zniszczyć sobie cały urlop swą nieudolnością czy brakiem orientacji w temacie.

Daj komentarz